Upisi u 1.razred

mentalnog zdravlja mladih.

Upisi u srednju
PODRŠKA UČENICIMA

Izvrstan link za djecu, mlade i odrasle.

SUV

SJEDNICA UČITELJSKOG VIJEĆA

Pravilnik o vrednovanju
SIGURNOST NA INTERNETU

SIGURNOST NA INTERNETU.pptx

E -DNEVNIK

KUTAK ZA UČITELJE

« Svibanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 9. 2019.

Sigurniji internet

MZO

Dani medijske pismenosti

Svakodnevno smo okruženi brojnim medijskim porukama – na telviziji, internetu, radiju, u novinama ili na oglasima koje vidimo na svakom koraku. Svaka nam ta poruka nešto prenosi – pokušava nas informirati, zabaviti, obrazovati ili nam nametnuti želju za kupnjom određenoga proizvoda. Kako bismo znali pažljivo protumačiti medijske poruke, važno je biti medijski pismen. Drugim riječima, medijska pismenost je sposobnost primjene vještina kritičkog mišljenja na poruke, znakove i simbole koji se prenose putem masovnih medija. Projekt je osmišljen u cilju osvješćivanja javnosti o važnosti medijske pismenosti.

Ne samo da će nam medijska pismenost omogućiti otkrivanje, analizu i procjenu negativnih ili lažnih medijskih poruka, već će nam omogućiti da više uživamo u medijima jer nam vraća kontrolu nad medijima u naše ruke.

Dani medijske pismenosti održavaju se od 2. do 8. svibnja.

U Danima medijske pismenosti peti razredi posjetili su u lipnju Gradsku knjižnicu i čitaonicu „Mladen Kerstner“ Ludbreg. Gospodin Stjepić, ravnatelj knjižnice, upoznao nas je s informacijama da knjižnica raspolaže s oko 40 000 svezaka knjiga raspoređenih na dva odjela, za djecu i odrasle. Pretplaćena je na dvadesetak novina i časopisa koji stoje na raspolaganju svim građanima i posjetiteljima Ludbrega. Ona je središte učenja, informiranja i druženja.

Predavanjima gospođe Rajh i gospodina Busije, djelatnika knjižnice, uz ppt prezentaciju djeca su mogla naučiti ponešto o novim medijima za prijenos informacija. Govorili su i o opasnostima koje vrebaju prilikom njihova korištenja. Djeca su naučila da se na internetu kao i u stvarnome životu treba držati pravila lijepog ponašanja. Nasilje nigdje nije prihvatljivo. Tako se to odnosi i na virtualno okruženje. Naučili su da ako ipak do njega dođe, kome se trebaju obratiti za pomoć. Nakon prezentacije, imali su slobodno vrijeme koje su uglavnom svi provodili pregledajući i čitajući knjige. Zaključili su da knjiga nije hrana, ali može biti poslastica.

Ljudmila Kladić

objavio: Ana Šamarija   datum: 14. 6. 2022.

« Svibanj 2024 »