JUMICAR

Jumicar – Preventivni odgoj djece u cestovnom prometu

Jumicar tim danas je posjetio našu školu pa su učenici drugih razreda prošli nekoliko edukativnih radionica na temu sigurnosti i prevencije. Jumicar timu pridružili su se predstavnici Policijske postaje Ludbreg, pripadnici DVD postrojbe Ludbreg te gradonačelnik Ludbrega Dubravko Bilić.

Program prometne kulture za najmlađe preventivni je edukacijski koncept koji osnovnoškolce nižih razreda na jedinstven, lak i zabavan način obučava o pravilima ponašanja u cestovnom prometu.
U Hrvatskoj se isti provodi od 2013. godine.

Ciljevi programa su: omogućiti polaznicima učenje važnih vještina i znanja za sigurno sudjelovanje u prometu, preuzimanje odgovornosti, predviđanje opasnosti, pravilne reakcije u kriznim situacijama.
Dugoročno, ciljevi programa su pridonijeti smanjenju broja smrtno stradale i ozlijeđene djece u prometu, povećati stupanj prometne kulture među djecom i poboljšati kvalitetu života kroz sigurniju mobilnost djece.

objavio: Kami Othman   datum: 21. 5. 2018.

raspored1.jpg
raspored1.pdf