Županijsko natjecanje "Sigurno u prometu"

U Osnovnoj školi Ludbreg je 2. svibnja 2024. godine održano županijsko natjecanje "Sigurno u prometu" - natjecanje učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa i sigurnosnih pravila.

Natjecanje „Sigurno u prometu” provodi se za učenike osnovnih škola s ciljem da učenici dobiju temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima, te da što bolje svladaju vještinu vožnje biciklom. Natjecanje se sastoji od teorijskog dijela natjecanja (provjere znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima) te praktičnog dijela natjecanja (upravljanje biciklom prema točno utvrđenom sadržaju).

Na antjecanju su sudjelovali učenici sljedećih škola: III. osnovna škola Varaždin, Osnovna škola  Ante Starčevića Lepoglava, Osnovna škola  Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice, Osnovna škola  Beletinec, Osnovna škola  Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec, Osnovna škola  Ivana Rangera Kamenica, Osnovna škola Ludbreg, Osnovna škola  Martijanec, Osnovna škola Sveti Đurđ, Osnovna škola Trnovec, Osnovna škola Veliki Bukovec, Osnovna škola  Vinica, 5V. osnovna škola Varaždin, VII. osnovna škola Varaždin.

Natjecanju su prisustvovali: Zvonomir Sabati, predsjednik savjeta za sigurnost prometa na cestama; Dubravko Bilić, gradonačelnik Grada Ludbrega; Ivica Kokot, načelnik policijske postaje Ludbreg. Obratili su se natjecateljima prigodnim govorom i zaželjeli svima sreću na natjecanju i poručili da prometna pravila pamte i dijele drugima.

Natjecanje su proveli djelatnici Auto-kluba Ludbreg i Auto-kluba Varaždin u suradnji sa HAK-om, Policijskom upravom Varaždinskom i Policijskom postajom Ludbreg te Osnovnom školom Ludbreg.

Najboljim pojedincima uručene su prigodne nagrade uručili su, Danijel Posavec, voditelj Poslova prometne policije Policijske uprave varaždinske i Tihomir Horvat, ravnatelj Osnovne škle Ludbreg.

Najbolje rezultate ostvarili su:

Dječaci:

1. Teo Genc Car (OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec)

2. Benjamin Šipek (OŠ Vinica)

3. Nikola Vlahov Habrun (OŠ Ante Starčevića Lepoglava)

Djevojčice:

1. Mia Rožmarić (OŠ Vinica)

2. Klara Levatić (OŠ Beletinec)

3. Neva Kelemen (OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec)

Ekipno:

1. Osnovna škola Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec

2. Osnovna škola Vinica

3. Osnovna škola Trnovec

objavio: Tihomir Horvat   datum: 3. 5. 2024.

« Svibanj 2024 »