Osnovna škola Ludbreg

Tel; fax: 042/810-834

e-mail: os-ludbreg@osl.hr

Poštovani učenici,

novi raspored sati za šk. god. 2014./2015. je priložen.

NVOO

Najlakša provjera znanja je:

Računalna sigurnost
19.12.2014. 14:59
Hakiran ICANN
Neprofitabilna organizacija za upravljanje sustavom naziva domena i alokaciju prostora IP adresa - ICANN je hakirana, a sumnja se na ciljani phishing napad koji je pokrenut još krajem studenog. Napadači su do korisničkih podataka određenih ICANN zaposlenika došli slanjem phishing poruka u kojima su se predstavljali u ime "icann.org", a koje su sadržavale poveznice na phishing stranicu na kojoj su zaposlenici upisali svoje pristupne korisničke podatke svojih poslovnih računa. Tako su napadači dobili pristup bazi DNS podataka (podaci koji povezuju IP adrese s domenama) te podacima svih administratora raznih poslužitelja (podaci koji su često vidljivi preko WHOIS servisa), ali i njihovim šifriranim lozinkama. Iz tog razloga, osim privatnosti svih korisnika, ovaj napad ne čini se opasnim, no ipak se svim CZDS (Centralized Zone Data System) korisnicima preporuča promjena lozinke.