Osnovna škola Ludbreg

e-mail 1: ured@os-ludbreg.skole.hr

e-mail 2: os-ludbreg@osl.hr

Poštovani učenici,

novi raspored sati za šk. god. 2015./2016. je priložen.

UPISI U SREDNJU

Najlakša provjera znanja je:

Računalna sigurnost
27.05.2016. 13:40
Buduća Googleova metoda autentikacija bez lozinke
Google je pokrenuo projekt Abacus koji bi mogao u budućnosti lozinke učiniti nepotrebnima na Android uređajima. Projekt Abacus je aplikacija koja cijelo vrijeme prikuplja podatke o korisničkim navikama pri korištenju uređaja i lokacijama na kojima se koriste aplikacije, a koristi i prepoznavanje glasa, lica, šarenice oka, otiska prsta, mimike lica te će se iz svih tih podataka sakupljati 'bodovi' (Trust Score) temeljem kojih će telefon ili tablet znati da ga koristi njegov vlasnik. S obzirom na to da će telefon znati tko ga koristi, neće biti potrebe za upisivanjem lozinki za pristup određenim servisima, jer nema potrebe ponovno dokazivati svoj identitet. Broj tih 'bodova' neće biti isti za korištenje svih servisa pa će tako za dokazivanje identiteta prilikom igranja mobilnih igara trebati manje bodova u odnosu na prijavu na neki bankarski servis. U slučaju da broj bodova nije dovoljan, tada će korisnici ipak morati upisati klasičnu lozinku, koristiti dvostruku autentikaciju, senzor otisaka prstiju i slično.