Osnovna škola Ludbreg

e-mail 2: os-ludbreg@osl.hr

UPISI U SREDNJU

Poštovani učenici,

novi raspored sati za šk. god. 2014./2015. je priložen.

Najlakša provjera znanja je:

Računalna sigurnost
25.08.2015. 15:36
Amazon ukida reklame izrađene u Adobe Flashu
Jedna od najvećih internetskih trgovina Amazon od 1. rujna ukida reklame izrađene u Adobe Flashu, nedugo nakon što su internet preglednici Chrome, Firefoxi i Safari limitirali Flash sadržaj zbog nedavnih otkrića o njegovim ranjivostima koje su iskorištene za razne napade. Amazon je zabrinut i zbog automatskog preuzimanja sadržaja u reklamama. Napominju da reklame nebi smjele same preuzimati softver na korisničko računalo te da bi korisnik trebao imati potpunu kontrolu nad instaliranjem i uklanjanjem tog softvera. Budući da sve više ljudi blokira reklame u Flashu zbog sigurnosnih, ali i drugih razloga takve reklame postaju neučinkovite. Ako će i druge stranice slijediti Amazonov primjer to će natjerati napadače da pronađu neku drugu platformu za izvođenje napada. Flash se nedavno našao na udaru nakon hakiranja talijanske tvrke Hacking Team u kojem je otkriveno da je za špijuniranje koristila dotad nepoznate ranjivosti u Adobe Flashu.