Osnovna škola Ludbreg

e-mail 1: ured@os-ludbreg.skole.hr

e-mail 2: os-ludbreg@osl.hr

Poštovani učenici,

novi raspored sati za šk. god. 2015./2016. je priložen.

UPISI U SREDNJU

Najlakša provjera znanja je:

Računalna sigurnost
26.04.2016. 10:27
Adware "Faster Internet" uzima snimku zaslona računala
Tvrtka za računalnu sigurnost Bleeping Computer objavila je da adware "Faster Internet" koji se na računalo neprimjetno instalira uz druge programe prikuplja veću količinu podataka o konfiguraciji računala te snima zaslon računala nakon čega te informacije šalje na svoje poslužitelje. Korisnik nikad neće dobiti informaciju da je adware snimio zaslon niti će dobiti upozorenje da se ta slika nekome šalje. To je posebno opasno ako korisnik u trenutku snimanja zaslona pregledava osjetljive osobne ili poslovne podatke, ima prikazane lozinke ili čak otvoreno internet bankarstvo. Na stranici VirusTotal 17 od 56 alata prepoznaje program kao malver. Lawrence Abrams iz tvrtke Bleeping Computer upozorava korisnike da redovito ažuriraju antivirusni program te da koriste blokatore reklama kao što je npr. AdBlock Plus.