Čitanjem do zvijezda 2020.

U petak, 18. prosinca 2020. u našoj je školi održano školsko Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ u sklopu Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja koji su pokrenuli školski knjižničari Međimurske županije.

Na školskom natjecanju sudjelovalo je osmero natjecatelja, a najbolji među njima bili su: Leonarda Marjanović, 8. a - 1. mjesto, Marcel Dodlek, 6. a - 2. mjesto te Daria Rusak , 6. a - 3. mjesto te će kao ekipa predstavljati školu na županijskom natjecanju.

U kvizu znanja učenici su odgovarali na pitanja iz zadanih knjiga. Tema ovogodišnje sezone projekta je U svijetu knjiga, a knjige odabrane za čitanje su: Miris knjige Jadranke Klepac, Matilda Roalda Dahla, Demon školske knjižnice Moree Banićević  i Tom Gates – Svjetski dan knjige – najbolji u povijesti (dosad) Liz Pichon.

Cilj je projekta poticati čitanje kod učenika, potaknuti timski rad, ali i individualni napor; raditi na unaprjeđenju životnih vještina i sposobnosti djece i mladih; poticati razvoj kreativnosti djece i mladih; poticati djecu i mlade na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena; skrenuti pozornost javnosti na važnost usvajanja vještine čitanja. Projekt je namijenjen učenicima predmetne nastave osnovnih škola. Više informacija o projektu možete naći na mrežnoj stranici https://www.facebook.com/CitanjemDoZvijezda

Leonardi, Marcelu i Dariji želimo što uspješnije sudjelovanje na županijskoj razini natjecanja!

Napisala: Nataša Sedlar, prof

objavio: Ana Šamarija   datum: 21. 12. 2020.

« Ožujak 2024 »